Dne 25. srpna 2018 představila letecká společnost Aeropartner svůj nový palubní magazín DarkBlue Jet veřejnosti. Stalo se tak na letišti Podhořany nejen v prostorách Muzea letectví, ale také před ním- na zemi i ve vzduchu. S výhledem na možné založení tradice dostala akce název I. polní koncert. Výtežek z koncertu byl věnován na konto darů dětského kardiocentra FN Motol, pro které společnost zajišťuje urgentní letecké transporty dětí k chirurgickým výkonům.

Více než 300 hostů se postaralo o vskutku slavnostní kulisu pro obě události a každý kdo přišel, ani na okamžik nelitoval. 

_SEK2170

Večerem provázel zkušený moderátor a žurnalista, Martin Vencl a zakladatel letecké společnosti Aeropartner, Richard Santus. Role dirigenta se už od druhé skladby zhostil Tomáš Židek, který si úvodní Čtvero ročních období od Vivaldiho užil jako cemballista. Před světoznámou skladbou od W. A. Mozarta však vystoupil ze stínu, pozvedl taktovku a oficiální galakoncert mohl začít. 

_SEK2204

Před koncem první části koncertu pozval Martin Vencl na pódium čtyři kmotry magazínu. Každý z nich věnoval publiku pár vět, než na něj vystoupil Richard Santus a oznámil, že není čím křtít, protože slavnostní sekt někdo vypil. Navrhl tedy, že pokřtíme magazín ve jménu čtyř mocností - vzduchem, ohněm, vodou a zemí.

IMG_5196

Pánem Vzduchu se na chvilku stal nestor českého letectví a žijící legenda, pan Jiří Kobrle. Zkušeně se chopil vzduchového kompresoru a položil základ do čtyřdílné mozaiky. Do role Ohně byl pasování šéfredaktor magazínu, Jan Kubát. Díky přistavenému horkovzdušnému balónu prošel magazín několikametrovým ohněm a musel být co nejrychleji uhašen vodou. Vodním kmotrem byl kardiovaskulární a transplantační chirurg, zakladatel Transplantačního centra a národní banky srdečních chlopní při Fakultní nemocnici v Motole a spoluzakladatel Dětského kardiocentra a Oddělení srdeční chirurgie pro dospělé, pan doktor Jaroslav Špatenka. Vypůjčenou vodou od jednoho z hudebníků polil doutnající magazín a předal ho do rukou kolegy. Tím nebyl nikdo jiný, než věhlasný pediatr specializující se v oboru kardiologie, bývalý přednosta Dětského kardiocentra 2. Lékařské fakulty UK a FN Motol, držitel Purkyňovy ceny a Medaile za zásluhy, pan profesor, Milan Šamánek. Pan profesor si od jednoho z filharmoniků vypůjčil květinu v květináči (v Pardubicích zřejmě standardní výbava houslistů) a jako poslední kmotr pokřtil DARKBLUE Jet. 

_SEK2318

Po přestávce si posluchači vyslechli nejznámnější skladby od Johanna Strausse a po několika přídavcích završil Tomáš Židek vystoupení kankánem od Jaques Offenbacha.

_SEK2337

Večer patřil vám všem, co jste si udělali čas a přišli. Bez vás by i tak vyníkající vystoupení desítek filharmoniků nebylo 100%. Jsme rádi, že se vám vystopení líbilo a těm, co se nemohli na koncert dostavit bychom jen vzkázali, že určitě nebyl poslední...

DBJ_křest_19

IMG_5264